Haber

81 il başkanından Akşener’e destek:

ANKARA– Hafta sonu 3’üncü olağan büyük kongresini gerçekleştirecek olan YETER Partisi’nin il liderlerinden Meral Akşener’e destek açıklaması geldi.

‘AKŞENER’İN YANINDAYIZ’

“Yüce Türk Milletine” başlığıyla yayınlanan takviye bildirgede şu ifadeler kullanıldı:

“İyi parti; Türkiye’yi yeniden imar ülküsüyle yola çıkan binlerce vatanseverin bir araya gelerek hayat verdiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kendisini hayata geçiren yiğit Türk kadını Meral Akşener’i kurucu lideri ve Generali olarak benimsedi. Cumhurbaşkanı ve 25 Ekim 2017 tarihinde kurumsal kimliğini tarihin içerisine yerleştirmiş bir siyasi partidir. Kurulduğu günden bu yana büyük Türk Milletinin umudu olan İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener, genel seçimlerin ardından 3. Parti içi demokrasinin Partimizin birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda güçlenerek çıkacağına, azimle ve yürekle mücadelesini sürdüreceğine inancımız tamdır. Bu inançla; Genel Önderimiz Sayın Meral Akşener’in demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın ayrılmaz bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel bedelleri için yürüttüğü mücadelenin arkasındayız ve yanındayız.”

‘ADAMIMIZ, AMAÇSIZ, AMA AMA, AMA AKŞENER’SİZ’

Tarihi bir süreçten geçildiği vurgulanan bildiri metninde şöyle devam edildi:
“İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci dikkate alarak ülkemizdeki kutuplaşmayı sona erdireceğine ve partimizi iktidara taşıyacağına inandığımız değerli Genel Önderimize kongrede desteğimiz tamdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilin cumhurbaşkanları, kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Meral Akşener, “Milyonlarca yol arkadaşımızın ve şanlı Türk milletinin önünde ilan etmeyi görev biliyoruz. Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu