Teknoloji

Activision, Call of Duty’i Xbox’a Getirmek İçin Daha Yüksek Ücret İstiyor

 
Microsoft’un Activision Blizzard satın alma sürecinde çeşitli detaylar ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçmişte Avrupa Birliği ve birçok ülke tarafından onaylanan anlaşma uzun süredir gündemde. Bu kapsamda yapılan yeni açıklamada Activision’ın, Call of Duty’i Xbox konsollarına getirmek için Microsoft’tan daha yüksek bir pay talep ettiği dikkat çekiyor.
 
ABD’de davalar sürüyor
 
 
 
Xbox başkan yardımcısı Sarah Bond, geçtiğimiz günlerde oyun tarihinin en büyük satın alımı olan Microsoft – Activision Blizzard anlaşması için yeni bir açıklama yaptı. Bond, dava sırasında yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Activision CEO’su Bobby Kotick’in, Microsoft “standart gelir dağıtımının ötesine geçmediği sürece” seriyi yeni Xbox konsoluna (Xbox Series X|S) getirmeye niyeti yok.
 
Bond tarafından yapılan açıklama dava süreciyle birlikte geliyor. Davanın ilk gününde ortaya çıkan bu gelişmelerle birlikte daha fazla açıklama bekleniyor. Mevcut dava 5 günlük bir süreyi kapsamaktadır ve 29 Haziran’da sonuçlanması planlanmaktadır.
 
Şu sıralar ABD’de gündeme gelen davayla ilgili ilginç açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dava, ABD Federal Ticaret Kurulu’nu Microsoft’a karşı çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu