Ekonomi

Borsa İstanbul’da işlem gören çimento şirketinden birleşme açıklaması

OYAK Çimento OYAK Denizli Çimento A.Ş. ile aynı şubede faaliyet göstermektedir. ile birleşme kararı aldığını duyurdu.

Şirket, OYAK Denizli Çimento A.Ş.’yi tüm aktif ve pasifleriyle birlikte devralacağını, bu amaçla birleşme sözleşmesi, birleşme raporu ve ilgili diğer belgelerin hazırlanacağını duyurdu.

Şirket, birleşme sürecinde hem kendisinin hem de OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’nin 30 Haziran 2023 tarihli mali tablolarının esas alınacağını kaydetti.

OYAK Çimento, birleşme işlemi nedeniyle yapılacak sermaye artırımı tutarından, birleşme oranı, değişim oranı ve OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’nin ortaklarına devredilecek hisse adedi doğrultusunda sorumludur. Söz konusu sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek şirket paylarından, Sermaye Piyasası Kurulunca karşılanır. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin Uzman Kuruluş Görüşü başlıklı 7’nci sayısında yer alan kararlara uygun Uzman Kuruluş Raporunun esas alınacağını belirtti.

Açıklamada, birleşme işleminin değerli bir süreç olmaması nedeniyle ayrılma hakkı doğurmayacağı, bu nedenle ayrılma hakkının kullanımına ilişkin asılların birleşme sözleşmesinde yer almadığı belirtildi.

Birleşme işlemi için Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulan şirket, Borsa İstanbulA.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Ticaret Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı gibi ilgili makamlara gerekli başvuruları yapacağını ve süreçlerin duyurulacağını kaydetti.

Birleşme duyurusuna ilişkin KAP açıklaması şöyle:

Bu yazı ilk olarak Halkarz.net’te yayımlandı.

haberodemis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu