Haber

Murat Kurum’dan DEM Partisi’nin İstanbul kararına ilişkin yorum: Kimin kiminle ittifak yaptığı bizi ilgilendirmiyor

Dem Partisiile ilgili İstanbul Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararıyla ilgili açıklama yapan AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, “Başta da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kimin yaptığı bizi ilgilendirmiyor. Kiminle ittifak yapıyoruz. Bütün İstanbul’un oyunu istiyoruz. İstanbul’ “Türkiye’de yaşayan her kardeşimizin oyunu istiyoruz. İnşallah hep birlikte kazanacağız.” dedi.

DEM PARTİ İSTANBUL’DA ADAYLARINI BELİRTECEK

Dem Partisi 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İstanbul’a ilişkin karar açıklandı. Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: Dem Partisiİstanbul’daki yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılacaklarını söyledi.

MURAT KURUM: KİMİN İTTİFAK KURACAĞINA BAKMIYORUZ

Çekmeköy’deki Hamsi Şenliği’ne katılan AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmediklerini belirten kurum, şöyle konuştu: “İşin başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kimin kiminle ittifak yaptığı bizi ilgilendirmiyor. Bugün biz Çekmeköy’de coşkuyu görüyorsunuz. Çekmeköy ne diyor? ’31 Mart’a hazırız’ diyor.” Çekmeköy, İstanbul’da değişimi büyük bir heyecanla istiyor.

murat kurum

“TÜM İSTANBUL’UN OYUNU İSTİYORUZ”

Bu motivasyonla gittiğimiz her ilçede bu kardeşliği görüyoruz. Bu yüzden kimin kiminle ittifak kurduğu umurumuzda değil. Tüm İstanbul’un oyunu istiyoruz. İstanbul’da yaşayan her kardeşimizin oyunu talep ediyoruz. İnşallah hep birlikte kazanacağız. Bu bir gençlik hareketi olacak, kadınlarımızın bir hareketi olacak. 31 Mart’ta hep birlikte kazanacağız. Bunu arzuluyoruz. “İstanbul’la ve onun sorunlarıyla ilgileneceğiz.”

DEM PARTİSİ: İSTANBUL ADAYINI 9 ŞUBAT’A KADAR PAYLAŞACAĞIZ

Öte yandan DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Biz İstanbul seçimlerine DEM Partili adaylarımıza kaybettirme, kazandırma değil, kendi adaylarımızla girme kararı aldık. İlgili heyetlerimiz çalışmalara başladı. Aday belirleme konusunda İstanbul ve diğer illerin adaylarını 9 Şubat’a kadar paylaşacağız.”

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan

“ADAY HAVUZUNDA BAŞAK DEMİRTAŞ’IN ADI DA VAR”

Gazetecilerin Başak Demirtaş’ın adaylığıyla ilgili sorusuna yanıt veren Doğan, aday havuzunda Başak Demirtaş’ın isminin de bulunduğunu ve nihai parti kararının 9 Şubat’a kadar belli olacağını belirtti.

korfez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu